Warto odwiedzić

Poznaj najpiękniejsze miejsca i zakątki nad Morzem Bałtyckim.

Dowiedz się co warto zobaczyć i zwiedzić.

.


Gdańsk - Miasto Wolności

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie przegap w Gdańsku:

Gdańsk to jedno z najbardziej niezwykłych miast w Polsce. Na jego “niezwykłość” składa się zarówno położenie, historia jak i unikalna architektura. Miasto leży u ujścia rzeki Motławy, nad brzegiem Morza Bałtyckiego.

Pierwsze wzmianki o Gdańsku pochodzą już z 997 roku. Ponad 1000 letnia historia miasta-portu odzwierciedla się w architekturze. W centrum, na Starym Mieście, spacerujący ulicą Długą mogą przekonać się jak żyło się, pracowało i handlowało kilkaset lat temu. Podczas spaceru miniemy stare spichlerze, żuraw, ozdobne kamienice bogatych mieszczan czy słynną Bazylikę Mariacką i fontannę Neptuna.

Zainteresowanych zabytkami sakralnymi na pewno zachwycą kościoły Starego Miasta, a szczególnie stara Oliwa, gdzie znajduje się XV wieczny Pałac Opatów, Park Oliwski i Kuźnia z XVI wieku. Podczs pobytu w Oliwie warto też odwiedzić Zoo, przepięknie wkomponowane w stary las bukowy. Gdańsk słynie z wydarzeń historycznych. To tu rozpoczęła się II wojna światowa, narodziła Solidarność i zapoczątkował upadek komunizmu. Obowiązkowym punktem na mapie Gdańska jest na pewno Westerplatte i Stocznia Gdańską – charakterystyczne symbole miasta. Warto też odwiedzić nowopowstałe Europejskie Centrum Solidarności, Centrum Hewelianum czy liczne muzea. Gdańsk ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom, którzy interesują się historią.

Dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, także nie zabraknie atrakcji. Miasto słynie z licznych tras rowerowych, kajakowych, można pojeździć konno, pożeglować, popływać smoczą łodzią lub wybrać się tramwajem wodnym na Półwysep Hel. W ramach mało znanych ciekawostek przed wojną miasto było polską stolicą sportów zimowych - do dziś zachowane są szczątki skoczni narciarskich w Dolinie Radości. Gdańsk to także jedno z miast goszczących piłkarzy podczas Euro 2012, wyróżniające się bursztynowym stadionem. Wizyta w Gdańsku to relaks i odpoczynek. Trudno wyobrazić sobie pobyt w tym mieście bez wizyty na złotych piaszczystych plażach. Morskie fale i orzeźwiająca bryza zadowolą najbardziej wymagających. Co roku w sierpniu, odbywa się tu Jarmark Dominikański, największa plenerowa impreza tego typu w Europie. Jarmark stanowi nie lada atrakcję turystyczną, głownie ze względu na oferowane tam wyroby rękodzielnicze.Więcej informacji: http://visitgdansk.com

Sopot - Miejsce pełne Życia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie przegap w Sopocie:

Sopot to nadmorski kurort, który niczym najpiękniejsza Perła Bałtyku co roku przyciąga ponad 2 mln turystów.

To słynne uzdrowisko, ulokowane w samym sercu Trójmiasta, między Gdynią i Gdańskiem. Charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem i urokiem. Z jednej strony sąsiaduje z morzem, z drugiej otacza je Trójmiejski Park Krajobrazowy. Samo miasto pełne jest tajemniczych, krętych uliczek, starych, przedwojennych willi, parków i zieleni. Ma wiele do zaoferowania turystom, którzy lubią aktywne formy spędzania czasu. W Sopocie znajdują się korty tenisowe, pola golfowe, baseny, boiska i hale sportowe oraz duży ośrodek jeździecki z torem wyścigowym. Można także pożeglować, a zimą nawet pojeździć na nartach na Łysej Górze. Najbardziej znane miejsca Sopotu to Opera Leśna, w której już od ponad 50 lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki, najdłuższe w Polsce Molo a także Krzywy Domek, zwanym przez mieszkańców Pijanym.

Sopot nigdy nie zasypia – słynie z życia nocnego i nie kończących się imprez. Na Monte Casino – głównej ulicy miasta znajduje się wiele słynnych klubów i pubów Jako kurort turystyczny z tradycjami Sopot posiada bogatą bazę noclegową, gastronomiczną i usługową. Mimo tego to dalej świetne miejsce na inwestycję w nieruchomości.

Więcej informacji: http://visit.sopot.pl

Gdynia - Miasto z Morza i Marzeń

4784025690_d6f8a0ce11_o-maly

Nie przegap w Gdyni:


O Gdyni mówi się, że, niczym Afrodyta, narodziła się z morza. To piękne, nowoczesne, modernistyczne miasto znane jest z najbardziej zadowolonych mieszkańców Polski, pięknych, szerokich plaż, słynnych klifów i sąsiedztwa lasu.

Poszukującym przygód Gdynia oferuje bogatą ofertę aktywności - uprawianie sportów wodnych, liczne trasy rowerowe, jazdę konną czy wizytę w parku rozrywki Adventure. Centrum miasta to zagłębie klimatycznych kawiarni, restauracji i pubów. Podczas pobytu warto także odwiedzić Teatr Muzyczny, Muzeum Emigracji, Dar Pomorza, Centrum Nauki Eksperyment i wiele innych atrakcji, które możesz znaleźć tu: www.trojmiasto.pl. Odwiedzający Gdynię nie mogą zapomnieć o wizycie w Orłowie. To przepięknie ulokowana dzielnica, z najsłynniejszym klifem, pięknym molo i kamienisto-piaszczystą plażą. W Orłowie znajduje się dedykowana plaża, przygotowana dla podróżujących z psami. Nad samym brzegiem morza jest też kilka restauracji w których turyści mogą posmakować świeżej, bałtyckiej ryby.

W Gdyni naprawdę ciężko o nudę. Ludzie, zamieszkujący to urokliwe miejsce, słyną z otwartości i pozytywnego nastawienia. Są przedsiębiorczy, pracowici i komunikatywni. Efekty ich działalności wpisują się w strukturę miasta dzięki czemu Gdynia jest naprawdę ciekawym miejscem na turystycznej mapie Europy. Ciekawa jest także historia rozwoju i urbanizacji miasta. W roku 1918 Gdynia była maleńką wioską rybacką a już w latach 30 dynamicznym miastem-portem zamieszkanym przez ponad 80 tyś mieszkańców. Dziś Gdynia rozwija się równie prężnie. To świetne miejsce dla inwestorów. Przecinają się tu ważne szlaki morskie, tereny inwestycyjne znajdują się na styku morza i lądu. Miasto dysponuje bazą dobrze zlokalizowanych i niedrogich powierzchni pod wynajem. Młode biznesy rozwija się pod hasłami: Innowacja, Design, Współpraca.

Więcej informacji: http://gdyniaturystyczna.pl/

Jastrzębia Góra - Plaża i Słońce

5951087714_1cbb2c3afd_o-maly

Jeśli szukasz malowniczego miejsca na wakacje, spotkanie biznesowe lub integrację pracowników to Jastrzębia Góra jest właśnie dla Ciebie.

Miejscowość położona jest nad samym Morzem Bałtyckim i wyróżnia się niezwykle zróżnicowaną linią brzegową. Od wschodu otacza ją kamienista plaża, która na zachodzie zamienia się piaszczystą. Klif jest wysoki, porośnięty nadmorską roślinnością, a na plażę można wybrać się przez Lisi Jar, wąwóz obrośnięty ponad stuletnimi bukami. W dzień na plaży toczy się żywe i barwne życie turystyczne. Wieczorami plaża pustoszeje i można podziwiać niezwykle malownicze zachody słońca z przylegających do niej bulwarów. Jastrzębia Góra to także bogata oferta atrakcji dla rodzin z dziećmi. Jest gdzie zjeść, można pozwiedzać okoliczne zabytki, Latarnię Morską w Rozewiu lub spędzić dzień na koniach czy w parku rozrywki. W miejscowości znajduje się Gwiazda Północy, obelisk ustawiony na najdalej na północ wysuniętym skrawku Polski.

Jastrzębia Góra to także świetne miejsce na inwestycje w nieruchomości, które można przeznaczyć na apartamenty dla turystów. W miejscowości mieszka na stałe nieco ponad tysiąc mieszkańców, lecz w sezonie liczba ta zwiększa się pięciokrotnie i stale rośnie. Mieszkańcy są bardzo przyjaźni i otwarci na współpracę.

Więcej informacji: http://www.jastrzebiagora.pl