Sopot miasto pełne wrażeń

Sopot


Sopot miasto pełne wrażeń to nadmorski kurort, który niczym najpiękniejsza Perła Bałtyku co roku przyciąga ponad 2 mln turystów.

To słynne uzdrowisko, ulokowane w samym sercu Trójmiasta, między Gdynią i Gdańskiem charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem i urokiem. Z jednej strony sąsiaduje z morzem, z drugiej otacza je Trójmiejski Park Krajobrazowy. Samo miasto pełne jest tajemniczych, krętych uliczek, starych, przedwojennych willi, parków i zieleni. Ma wiele do zaoferowania turystom, którzy lubią aktywne formy spędzania czasu. W Sopocie znajdują się korty tenisowe, pola golfowe, baseny, boiska i hale sportowe oraz duży ośrodek jeździecki z torem wyścigowym. Można także pożeglować, a zimą nawet pojeździć na nartach na Łysej Górze. Najbardziej znane miejsca Sopotu to Opera Leśna, w której już od ponad 50 lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki, najdłuższe w Polsce Molo a także Krzywy Domek, zwanym przez mieszkańców Pijanym.


Sopot nigdy nie zasypia – słynie z życia nocnego i nie kończących się imprez. Na Monte Casino – głównej ulicy miasta znajduje się wiele słynnych klubów i pubów Jako kurort turystyczny z tradycjami Sopot posiada bogatą bazę noclegową, gastronomiczną i usługową. Mimo tego to dalej świetne miejsce na inwestycję w nieruchomości.

Więcej informacji: http://visit.sopot.pl

Nie przegap w Sopocie:

• 02.06.2017 Koncert Ludovico Einaudi

• 07.2017 – Wyścigi konne w Sopocie

• 09.07. 2017 Elthon John z zespołem Wonderful Crazy Night Tour